7. İTÜ Takım Go Turnuvası
Turnuva Tarihi:
18-19 Mart 2017
Turnuva Yeri ve Konaklama:
Turnuva mekanı:
İTÜ Gümüşsuyu Kampüsü Yemekhanesi
Büyük harita
Konaklama ve ulaşım:
Şehir dışından gelen katılımcılarımızı imkanlar dahilinde konaklama olanakları konusunda yönlendirmeye çalışacağız. Şehir dışından katılacak oyuncularımızın ön kayıt yaptırmaları ve ihtiyaçlarını turnuvadan en az bir hafta önceden İGOKU yönetimine bildirmeleri gerekmektedir.
Kesin kayıt
18 Mart Cumartesi sabahı saat 09:30’da kesin kayıtlar sona erecektir. Yoldan kaynaklı bir sorun olduğunda lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Turnuva koşulları:
- Takım koşulları
- Her takım 3 oyuncudan oluşur.
- Seviye belirlenmesinde 2 yıl içinde en yüksek beyan edilen seviye ve/veya en yüksek EGF seviyesinden düşük seviye beyanı kabul edilmeyecektir.(Önkaydınız onaylansa da kesin kayıtta problem çıkartırız.)
- Kayıt ücretleri
- 18 yaş altı ön kayıtlılar için: 10TL/oyuncu
- 18 yaş altı ön kayıtsızlar için: 25TL/oyuncu
- Ön kayıtlı katılımcılar için: 30TL/oyuncu
- Ön kayıt yaptırmayan katılımcılar için:40TL/oyuncu
- igoku üyeleri için:10TL/oyuncu
- Hakemler
- - Turnuva Sorumlusu
- Mert Taner - Eşleştirme operatörü
- - Başhakem
- - Hakem
- Karşılaşma koşulları
- Tahta boyutu 19x19 standart oyun tahtasıdır.
- Oyun süresi oyuncu başına 60 dakika ana süreye ek olarak 10 dakika/25 hamle byo-yomi olarak belirlenmiştir.
- 16 yaş altı kategoride süre oyuncu başına 30 dakika mutlak zaman olarak belirlenmiştir.
- Karşılaşmalarda Japon go oyunu kuralları geçerlidir.
- Takımlar eşleştirmelerden önce takım kaptanlarının beyan ettiği şekilde masa düzenini kuracaktır. Oturma düzeni takımlar tarafından belirlenerek kayıt sırasında kapalı zarf ile teslim edilecek ve turnuva başlamadan önce açılarak işlenecektir, bundan sonra oturma düzeni değişmeyecektir.
- Tüm takım oyuncuları aynı anda oynayacaklardır.
- Karşılaşmanın galibi 3 maçtan en az 2'sini alan takım olacaktır.
- Komi eşit seviyedeki oyuncular için 6.5 puan olacaktır.
- Seviyelerin eşit olmaması durumunda seviye farkı kadar handikap olacaktır. 9 handikaptan fazlası verilemez.
- Eşleştirme sistemi
- İsviçre sistemi kullanılacaktır.
- Sıralama sistemi(sırasıyla)
- Takım puanı
- Kazanılan toplam maç sayısı
- İlk iki tahtanın kazandığı toplam maç sayısı
- İlk tahtanın kazandığı toplam maç sayısı
Ödüller:
- Birincilik Ödülü:
- Sürpriz
- İkincilik Ödülü:
- Sürpriz
- Özel ödüller:
- Sürpriz
Turnuva Programı:
18 Mart 2017 (Cumartesi)
09:00 - 09:30 : Kesin kayıtlar
09:45 - 10:00 : Açılış töreni ve eşleştirmelerin ilanı
10:00 - 12:30 : 1. Tur
12:30 - 13:30 : Öğle arası
13:30 - 16:00 : 2. Tur
16:00 - 16:15 : Ara
16:15 - 18:45 : 3. Tur
19 Mart 2017 (Pazar)
11:30 - 14:00 : 4. Tur
14:00 - 15:00 : Öğle arası
15:00 - 17:30 : 5. Tur
17:30 - 18:00 : Ödül töreni ve kapanış
Dikkat! igoku programda gecikme halinde tur başlangıç saatlerini degiştirme hakkını saklı tutar.
16 yaş altı Turnuva Programı:
19 Mart 2017 (Pazar)
12.30 - 13.00 : Kesin kayıtlar
13.00 - 14.00 : 1. Tur
14.00 - 14.30 : 30 dakika ara
14.30 - 15.30 : 2. Tur
15.30 - 16.00 : 30 dakika ara
16.00 - 17.00 : 3. Tur
Dikkat! igoku programda gecikme halinde tur başlangıç saatlerini degiştirme hakkını saklı tutar.
Ön kayıt Formu:
Önemli! Bu kayıt formu tüm işlemler için kullanılmaktadır. Eğer takım arıyorsanız "Takım adı" alanını boş bırakınız. Eğer takımınız adına dolduruyorsanız takım kaptanını ilk sıraya yazınız. Konu başlığını doğru seçmeniz önemlidir.
Dikkat! Kayıt formuna yazdığınız bilgilerin güncelliği ve geçerliliğinden siz sorumlusunuz. Eksik ya da hatalı bilgi dolayısıyla oluşabilecek kayıp, zarar ve iletişim sorunlarından igoku sorumlu tutulamaz.
Ön Kayıtlı Takımlar:
Takım Adı | Ad | Soyad | Seviye | Şehir | Kulüp |
---|---|---|---|---|---|
Takım kaptanları birinci sırada yer almaktadır. | |||||
Akıncılar | Ege | Balçık | 17 Kyu | İstanbul | igoku |
Serhat | Altındağ | 15 Kyu | İstanbul | igoku | |
Mert | Taner | 13 Kyu | İstanbul | igoku | |
Limonçello | Kaan | Malçok | 2 Dan | Ankara | TGOD |
Ulaş | Ören | 2 Dan | Kaiserslautern | TGOD | |
Yiğitcan | Aktan | 3 Kyu | Ankara | HÜGO | |
Takım | Emre | Kovancı | 1 Dan | İstanbul | İgod |
Güngör | Yılmaz | 2 Kyu | İstanbul | ||
Eren | Orhon | 12 Kyu | İstanbul | ||
Shinigami | Berk | Aktuğ | 3 Kyu | İstanbul | Sabancı |
Mehmet Salim | Turgut | 7 Kyu | İstanbul | Sabancı | |
Metehan | Açıkgöz | 14 Kyu | İstanbul | Sabancı | |
Kiyoshi | Kadir Doğacan | Doğan | 16 Kyu | İstanbul | İgoku |
Serhat | Altındağ | 15 Kyu | İstanbul | İgoku | |
Ayberk | Bozkuş | 17 Kyu | İstanbul | İgoku | |
Haze Ortaokulu | Engin | Yazılan | 13 Kyu | İstanbul | |
Said | Saraç | 14 Kyu | İstanbul | ||
Barkın | Çelebican | 1 Dan | İstanbul | igoku, İstanbulGO | |
Hakuna matata | Ahmet Sinan | Uygun | 6 Kyu | Bugo | İstanbul (AVR) |
Fırat | Dülger | 11 Kyu | İstanbul | ||
Melis | Ciğer | 16 Kyu | Maslak | igoku | |
Bam bam bam | Semih | Çokçeken | 2 Dan | İzmir | igoku |
Ogün | Gökpınar | 4 Kyu | İstanbul | igoku | |
Deniz Nedret | Karagülle | 9 Kyu | İzmir | igoku | |
ENDERUN1 | Mehmet Selim | Birben | 14 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ |
Bengisu | Sarı | 15 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ | |
Buğra | Yalçın | 15 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ | |
ENDERUN2 | Mehmet Ali | Göktaş | 15 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ |
Mehmet Cemal | Çaylak | 16 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ | |
Şerif | Göktaş | 16 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ | |
ENDERUN3 | Muhammed | Çelik | 18 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ |
Kadir Emre | Şengül | 19 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ | |
Hasan Emir | Akyol | 19 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ | |
ENDERUN4 | Ümmühan Şevval | Akbaş | 16 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ |
Hakan | Erkan | 18 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ | |
Mehmet | Büber | 19 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ | |
ENDERUN5 | Yusuf | Altıntaş | 16 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ |
Baran | Açıl | 17 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ | |
Abdulkadir | Özduman | 19 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ | |
ENDERUN6 | Selman | Konak | 19 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ |
Ceyda Senem | Yiğit | 20 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ | |
Cihan | Şafak | 20 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ | |
ENDERUN7 | Zeynep Yaren | Gümüş | 21 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ |
Mehmet | Bostancı | 21 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ | |
Melek Nur | Elikara | 23 Kyu | İstanbul | ENDERUNGOKULÜBÜ |
Oyuncu Arayan Takımlar:
Takım Adı | Ad | Soyad | Seviye | Şehir | Kulüp |
---|---|---|---|---|---|
Burada kayıtlı takımlarla temasa geçmek için lütfen igoku @ itu.edu.tr adresine ileti gönderin.Takım adına tıklayarak açılan formdan kayıt yaptırmış olan oyuncu ile temasa geçebilirsiniz. | |||||
spooner | Ozan | Kaşıkçı | 14 Kyu | İstanbul | İstanbul |
Leyla | İncedursun | 13 Kyu | İstanbul | İstanbul |
Takım Arayan Oyuncular:
Ad | Soyad | Seviye | Şehir | Kulüp |
---|---|---|---|---|
Burada kayıtlı oyuncularla temasa geçmek için lütfen igoku @ itu.edu.tr adresine ileti gönderin.Oyuncu adına tıklayarak açılan formdan takım arayan oyuncu ile temasa geçebilirsiniz. | ||||
Servet | Daşdemir | 12 Kyu | İstanbul | |
Tuğkan | Eren | 2 Dan | İzmir | egego |
Özgür | Günay | 6 Kyu | İstanbul |
Turnuva Sonuçları:
Sıra | Takım Adı | Oyuncular | TP | KO | 2M | 1.M | 1. Tur | 2. Tur | 3. Tur |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Takım puanı beraberlik için 1, kazanılan maç için 2, kaybedilen maç için 0'dır. | |||||||||
1 | Kiyoshi | Özgür GünayAyberk BozkuşSerhat Altındağ | 6 | 6 | 3 | 3 | 3+(2) | 2+(2) | 4+(2) |
2 | Limoncello | Ulaş ÖrenKaan MalçokYiğitcan Aktan | 4 | 7 | 5 | 2 | 8+(3) | 1-(1) | 5+(3) |
3 | Takim | Emre KovancıGüngör YılmazEren Orhon | 4 | 7 | 5 | 2 | 1-(1) | 8+(3) | 6+(3) |
4 | Haze Ortaokulu | Barkın ÇelebicanEngin YazılanSaid Saraç | 4 | 6 | 4 | 2 | 7+(3) | 6+(2) | 1-(1) |
5 | Induklenmis Dipol | Berk AktuğMehmet Salim TurgutMetehan Açıkgöz | 2 | 4 | 3 | 1 | 6-(1) | 7+(3) | 2-(0) |
6 | SSAL +1 | Ege BalçıkAhmet Süheyl KirişMert Taner | 2 | 3 | 2 | 1 | 5+(2) | 4-(1) | 3-(0) |
7 | Mizu GO | Yunus Ünalpİhsan SinerMuhammet Sina Kiriş | 2 | 2 | 2 | 1 | 4-(0) | 5-(0) | 8+(2) |
8 | Hakuna matata | Ahmet Sinan UygunFırat DülgerMelis Ciğer | 0 | 1 | 0 | 0 | 2-(0) | 3-(0) | 7-(1) |
16 Yaş Altı Turnuva Sonuçları:
Sıra | Takım Adı | Oyuncular | TP | KO | 2M | 1.M | 1. Tur | 2. Tur | 3. Tur |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Takım puanı beraberlik için 1, kazanılan maç için 2, kaybedilen maç için 0'dır. | |||||||||
1 | Enderun 1 | Mehmet Cemal ÇaylakMehmet Selim BirbenYusuf Altıntaş | 6 | 9 | 6 | 3 | 6+(3) | 7+(3) | 5+(3) |
2 | Enderun 4 | Abdulkadir ÖzdumanBaran AcilMehmet Büber | 6 | 6 | 3 | 0 | 11+(2) | 3+(2) | 4+(2) |
3 | Enderun 3 | Muhammed ÇelikKadir Emre ŞengülHasan Emir Akyol | 4 | 7 | 5 | 3 | 16+(3) | 2-(1) | 11+(3) |
4 | GoOkulu 5 | Ufuk Emre YıldırımSinan ÇervatoğluZuhal Ece Demirak | 4 | 6 | 5 | 3 | 14+(3) | 9+(2) | 2-(1) |
5 | Enderun 2 | Mehmet Ali GöktaşŞerif GöktaşÜmmühan Şevval Akbaş | 4 | 6 | 4 | 2 | 13+(3) | 8+(3) | 1-(0) |
6 | Aci 4 | Hakan TuncayBatu SelçukÖmer Güçlü | 4 | 6 | 4 | 2 | 1-(0) | 16+(3) | 12+(3) |
7 | GoOkulu 3 | Gün ÜrkmezTayga BozkurtBurak Yazıcı | 4 | 5 | 4 | 2 | 15+(3) | 1-(0) | 9+(2) |
8 | GoOkulu 6 | Kaan TombalakYusuf Eralp AygünKaan Aslan | 4 | 4 | 4 | 2 | 12+(2) | 5-(0) | 13+(2) |
9 | Enderun 5 | Selman KonakCihan ŞafakCeyda Senem Yiğit | 2 | 5 | 2 | 1 | 10+(3) | 4-(1) | 7-(1) |
10 | GoOkulu 4 | Açin KanbolatEge ErdoğanArda Derin Ulusoy | 2 | 3 | 3 | 2 | 9-(0) | 13-(1) | 15+(2) |
11 | GoOkulu 2 | Can YağlıoğluSina Kartal DinçEmir Bolat | 2 | 3 | 2 | 2 | 2-(1) | 15+(2) | 3-(0) |
12 | Aci 3 | Doğu ŞimşekAlp ErdalDeniz Ryan Roth | 2 | 3 | 2 | 1 | 8-(1) | 14+(2) | 6-(0) |
13 | Aci 2 | Elif Mina YılmazEla ÇayırlıKuzey Bilgin | 2 | 3 | 1 | 0 | 5-(0) | 10+(2) | 8-(1) |
14 | Enderun 6 | Zeynep Yaren GümüşMehmet BostancıMelek Nur Elikara | 2 | 3 | 1 | 0 | 4-(0) | 12-(1) | 16+(2) |
15 | Aci 1 | Yasemin TingleffDefne BarutçuoğluDünya Hazeyen | 0 | 2 | 1 | 0 | 7-(0) | 11-(1) | 10-(1) |
16 | GoOkulu 1 | Berke ÜnerÖzgür ÖzerÇağan Tutan | 0 | 1 | 1 | 1 | 3-(0) | 6-(0) | 14-(1) |